TECHNOLOGIA ELOS
 

Wykorzystanie energii świetlnej w medycynie znane jest od końca lat 80. Burzliwy rozwój urządzeń w zakresie dermatologii rozpoczął się od momentu opatentowania w 1990 roku technologii impulsowych źródeł światła IPL (Intense Pulsed Light). Do końca 2000 roku rozwój urządzeń ograniczał się do poszukiwań coraz lepszych rozwiązań konstrukcyjnych. Nie osiągnięto jednak satysfakcjonujących rezultatów  w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów. Istotnym krokiem w ewolucji urządzeń było wprowadzenie przez firmę Syneron zupełnie nowej technologii ELOS (Electro-Optical Synergy) łączącej energię światła IPL z energią prądu RF.

Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melanina, hemoglobina, kolagen).W procesie pochłaniania, energia światła jest konwertowana na energię termiczną, która podgrzewa selektywnie odpowiednio włos, plamy pigmentacyjne, naczynie lub kolagen (selektywna fototermoliza). Ponieważ właściwości elektryczne skóry silnie zależą od temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę,wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF jest niezależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie stosowana w przypadku wszystkich fototypów. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii, jej gęstość w trakcie zabiegu jest niższa niż w przypadku użycia samego światła co maksymalnie zmniejsza ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Aktywny monitoring skóry
ELOS jest jedyną spośród technologii dostępnych na świecie, która ma wbudowany mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu. Dzięki temu proces nagrzewania skóry jest w pełni kontrolowany przez wykonującego zabieg. System ten zapewnia również automatyczną kontrolę właściwego kontaktu aplikatora ze skórą.


FOTOODMŁADZANIE

 

Fotoodmładznie, z języka angielskiego fotorejuvenation, jest zabiegiem odnowienia skóry przy użyciu laserowych i/lub nie laserowych źródeł światła. Twórcą tej metody, stosowanej od 2000 roku, jest amerykański dermatolog z Kalifornii dr Patrick H. Bitter jr.
Fotoodmładzanie polega na poprawieniu wszystkich elementów fotostarzenia skóry tj. zmarszczek, struktury skóry, rozszerzonych porów, nieregularnej pigmentacji, zwiotczenia i teleangiektazji. W trakcie zabiegu światło IPL wnika w głąb skóry, nie uszkadzając jej powierzchni. Energia świetlna jest selektywnie absorbowana przez melaninę z przebarwień i hemoglobinę w teleangiektazjach a następnie zamieniana jest na energię cieplną, która podgrzewa przebarwienia, rozszerzone naczynka oraz kolagen skórny. Równolegle zmiany „dogrzewane” są poprzez prąd RF  płynący przez skórę co znaczne wzmacnia efekt selektywnego dogrzania wybranych struktur skóry.   Fotoodmładzanie przy użyciu technologii ELOS powoduje usunięcie zmian naczyniowych i pigmentacyjnych oraz stymulację produkcji kolagenu oraz jego reorganizację – uporządkowanie ułożenia włókien. Efektem fotoodmładzania jest odzyskanie przez skórę młodszego i zdrowszego wyglądu, widoczna jest również poprawa struktury skóry, spłycenie i wygładzenie drobnych zmarszczek oraz poprawa napięcia skóry. Zabieg nie wyłącza z normalnego funkcjonowania, tuż po nim wraca się do codziennych obowiązków.


UJĘDRNIANIE SKÓRY

 

   Zabieg ujędrniania skóry najczęściej przeprowadzany jest na twarzy, szyi, dekolcie i rekach, można go jednak stosować na całe ciało np. zwiotczałą skórę skórę brzucha. Unikalny aplikator emituje światło o bardzo szerokim spektrum oraz prąd RF o dużej energii. Światło podgrzewa skórę, która następnie jest mocno dogrzewana energią prądu. Równocześnie naskórek schładzany jest do temperatury 4°C . W ten sposób nie działając szkodliwie na naskórek możliwe jest skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe. Efektem takiego działania jest skrócenie już istniejących włókien i stymulacja produkcji nowego kolagenu i innych elementów tkanki łącznej, które tworzą „rusztowanie” dla skóry. Po zabiegu skóra zwiększa swoją elastyczność i napiętość. Wyniki widoczne są już po zabiegu, jednak pobudzona zabiegiem tkanka łączna zwiększa swoją elastyczność i jędrność nawet do kilku miesięcy po zabiegu. Zabieg, ze względu na doskonałe wyniki, określany jest „liftingiem bez skalpela”.  
Ujędrnianie skóry jest zabiegiem nie wykluczającym pacjenta z normalnej aktywności życiowej. Skóra wykazuje jedynie niewielkie zaróżowienie, które ustępuje w przeciągu kilku godzin. Nie ma przeciwwskazań do wykonania makijażu.

Zabiegi ujędrniania przeprowadzane są przy użyciu aparatu E-Light firmy Syneron. Aparat pracuje w bezpiecznej i umożliwiającej doskonałą kontrolę przebiegu zabiegu technologii ELOS. Tylko ta technologia umożliwia współdziałanie światła o widmie w zakresie 470 do 2000nm z  prądem bipolarnym co jest niezbędne do uzyskania głębokiej stymulacji kolagenu. W trakcie jednego zabiegu jest wykonywanych do 5 przejść, tak by podnieść temperaturę kolagenu do około    50°C. Zabiegi przeprowadza się przy użyciu specjalnie opracowanych parametrów, nie powodujących skutków ubocznych. W zależności od stopnia zwiotczenia skóry przeprowadza się od 4 do 6 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach.

Galeria


ANTY-AGING
 

Zabieg obejmuje dwa etapy:
1. Usunięcie objawów fotostarzenia tzn. zmian naczyniowych i pigmentowych (fotoodmładzanie)
2. Uujędrnianie i wygładzenie skóry za pomocą specjalnego apikatora ST. Zabieg wykonywany jest wzdłuż tzw. wektorów jędrności: wektor żuchwowy, fałdu nosowo-wargowego, około oczodołowy, brwiowy, nadoczodołowy.

Przedstawione powyżej etapy procedury anty-aging są wykonywane w trakcie jednego zabiegu. W celu uzyskania trwałych efektów zaleca się wykonanie serii około 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych oraz raz na pół roku zabiegu przypominającego.  Przedstawiona procedura  jest unikalną, możliwą do zrealizowania tylko za pomocą urządzeń firmy Syneron wykonanych w technologii ELOS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznań 2011 © PRODERMA - Dermatologia estetyczna, depilacja laserowa, zabiegi laserowe

Agencja Reklamowa Quiet Axis