DEPILACJA LASEROWA

Jedyną znaną obecnie metodą powodującą trwałe zniszczenie mieszków włosowych bez uszkodzenia skóry jest depilacja laserowa.

W naszym gabinecie używamy lasera diodowego niemieckiej firmy Asclepion. Podczas jednego impulsu niszczy on włosy z powierzchni ponad 1 cm kw. Częstość impulsów, a co za tym idzie szybkość depilacji można indywidualnie dostosować do odczuć pacjenta. Średnio depilacja okolicy wargi górnej trwa około 1 minuty a depilacja obu pach około 10 minut.

Wbudowany w końcówkę lasera system aktywnego chłodzenia skóry zmniejsza dyskomfort odczuwany przez pacjenta do minimum. Światło lasera działa na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu zwanej anagenem, nie działa natomiast na włosy pozostające w fazie spoczynkowej. Z tego powodu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu dla osiągnięcia oczekiwanego efektu. Osoby z włosami jasnymi lub siwymi muszą liczyć się z gorszymi efektami końcowymi gdyż istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością barwnika we włosie a skutecznością laserowej depilacji.

Skóra po zabiegu może wykazywać niewielkie podrażnienie w postaci zaróżowienia co jest naturalnym efektem towarzyszącym depilacji. Zaróżowienie znika po kilkunastu minutach a u osób wrażliwych może utrzymywać się do kilku godzin.

 

 

 

 

Poznań 2011 © PRODERMA - Dermatologia estetyczna, depilacja laserowa, zabiegi laserowe

Agencja Reklamowa Quiet Axis