LECZENIE ZMIAN NACZYNIOWYCH
 

Pajączki naczyniowe (teleangiektazje) to popękane i porozszerzane naczynka krwionośne. Jest to dość częste schorzenie u kobiet, choć nie omija także mężczyzn. Teleangiektazje często pojawiają się po lecie jako efekt nadmiernych kąpieli słonecznych, po wizycie w saunie, solarium lub nawet dużym wysiłku fizycznym. Teleangiektazje mogą także pojawić się zimą głównie wskutek gwałtownych różnic temperatur. Nie należy także zapominać o predyspozycjach osobniczych, najczęściej odziedziczonych po przodkach. W niektórych przypadkach drobne ale liczne teleangiektazje tworzą na skórze jednolity rumień, który w przypadku zaistnienia czynników sprzyjających wyraźnie zaostrza się. Zarówno teleangiektazje jak i zmiany o charakterze rumienia są  zaliczane do pierwszego (wstępnego) etapu trądzika różowatego. Wczesne leczenie zmian naczyniowych zapobiega rozwojowi pełno objawowego trądzika.

Do leczania zmian o charakterze teleangiektazji stosujemy laser diodowy firmy Asclepion emitujący zielone światło o długości fali 532nm. Moc pracy lasera mieści się w granicach od 0,5 do 5,0 Wata. Światło lasera powoduje łagodne podgrzanie i odruchowe zamknięcie światła naczynia.

Zmiany o charakterze rumienia (naczynka o średnicy poniżej 0,3mm) leczymy za pomocą intensywnego źródła światła w technologii ELOS. Zakres długości światła to 550 – 900nm. Światło to zapewnia zróżnicowaną głębokość penetracji i jest pochłaniane w dużo większym stopniu przez hemoglobinę niż przez melaninę. Po zabiegu obserwuje się zaostrzenie zarysu zmian naczyniowych a następnie ich stopniowe zanikanie. Zabiegi wymagają najczęściej od 3 do 6 powtórzeń.
Niektóre rodzaje zmian wymagają zastosowania leczenia zarówno laserem jak i intensywnym żródłem światła. Po zabiegach skóra wymaga stosownia kremów nawilżających i ochrony przeciwsłonecznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznań 2011 © PRODERMA - Dermatologia estetyczna, depilacja laserowa, zabiegi laserowe

Agencja Reklamowa Quiet Axis