PEELING MIGDAŁOWY
Pozostałe Peelingi:   
Glikolowy   Jessnera   |   TCA     Yellow Peel
Resises CT   |   Pirogronowy

 

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie jest wykorzystywane od lat w leczeniu trądziku, fotostarzenia czy przebarwień. Struktura chemiczna kwasu podobna jest do struktury znanych antybiotyków. Jest substancją nietoksyczną i posiada znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie bakteriobójcze.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Zaletą peelingów migdałowych jest znikome ryzyko powstania pozapalnych hiperpigmentacji oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.    
Kwas migdałowy może być stosowany w połączeniu z kwasem kojowym, fitowym, salicylowym, wyciągiem z winogron, substancjami przeciwutleniającymi, rezorcynolem, kwasem tioglikolowym.

Wskazania do zabiegu:
   
  zaburzenia pigmentacji: melazma (ostuda), hiperpigmentacje pozapalne
   
  trądzik i blizny potrądzikowe
   
  skóra łojotokowa
   
  fotostarzenie skóry

Ze względu na mało drażniące działanie kwasu migdałowego peeling może być stosowany także przy skórze z trądzikiem różowatym.

Zabiegi mogą być powtarzane co 15-30 dni.

Zobacz także zabieg: COSMELAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznań 2011 © PRODERMA - Dermatologia estetyczna, depilacja laserowa, zabiegi laserowe

Agencja Reklamowa Quiet Axis